Paweł Myrda

Adwokat
  • O prawniku
  • Specjalizacje i branże
  • Publikacje
W LSW

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, jak również w kwestiach ochrony dóbr osobistych osób fizycznych i podmiotów gospodarczych.

Prowadzi bieżącą obsługę prawną producentów filmowych i telewizyjnych, w szczególności kompleksową obsługę produkcji filmowych i telewizyjnych. Przygotowuje i negocjuje kontrakty, w tym umowy koprodukcyjne, dystrybucyjne i umowy z twórcami. Zajmuje się również prowadzeniem negocjacji i postępowań sądowych dotyczących produkcji i dystrybucji utworów audiowizualnych, z naciskiem na próby ich polubownego rozwiązania.

W swoim portfolio zawodowym ma obsługę wysokobudżetowych produkcji realizowanych przez największych producentów w Polsce, zarówno państwowych jak i prywatnych.

W ramach specjalizacji reprezentuje także twórców filmowych i muzyków w ich relacjach z producentami, wytwórniami oraz agencjami marketingowymi oraz doradza w zakresie ich kwestii wizerunkowych, łącznie z prowadzeniem postępowań sądowych z tytułu naruszenia dóbr osobistych.

Korzystając z bogatego doświadczenia zawodowego w charakterze wewnętrznego prawnika podmiotów gospodarczych, przy doradzaniu Klientom stara się zawsze uwzględniać biznesowy element prowadzonych spraw.

Przed LSW

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację adwokacką i jest wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Poprzednio zawodowo związany z jednym z największych podmiotów z branży audiowizualnej w Polsce.

Rozwiń opis