Karolina Kucharska

Prawnik, aplikant adwokacki
  • O prawniku
  • Specjalizacje i branże
  • Publikacje
W LSW

Karolina specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego, a także w prawie cywilnym.

Zaangażowana jest w prowadzenie spraw sądowych dotyczących naruszenia dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych w działalności artystycznej, publicystycznej czy marketingowej, jak również w postępowania z zakresu ochrony praw własności intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Doradza klientom w związku z kryzysami medialnymi.

W swoim portfolio zawodowym ma obsługę podmiotów z szeroko pojętej branży kreatywnej. W ramach specjalizacji prowadzi również bieżącą obsługę prawną producentów filmowych i telewizyjnych.

Aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokatów w Warszawie.

Przed LSW

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pod kierunkiem prof. dr hab. Ryszarda Markiewicza obroniła pracę magisterską dotyczącą ochrony postaci fikcyjnych na gruncie polskiego i amerykańskiego prawa autorskiego. W trakcie studiów zaangażowana w działanie Koła Naukowego Prawa Cywilnego, Koła Prawa Własności Intelektualnej a także działalność samorządową. Współorganizatorka licznych konferencji i warsztatów m.in. projektu Casebook Academy – cyklu warsztatów dla studentów polegającego na krytycznej analizie orzecznictwa Sądu Najwyższego.

Ukończyła Cracow Intellectual Propety Law Summer School, Szkołę Prawa Amerykańskiego oraz International Business and Trade Summer Law Program organizowane przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z The Catholic University of America, Columbus School of Law i obecnie realizuje studia LL.M z prawa amerykańskiego w ramach programu stypendialnego.
Doświadczenie zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach, a także w dużym podmiocie z branży wydawniczej. Przygotowywała umowy z twórcami, analizy ryzyk prawnych z zakresu zdolności rejestrowej znaków towarowych, prawa autorskiego i nowoczesnych technologii. Brała udział w projektach związanych z przygotowywaniem umów dotyczących IT, w tym wdrożeniowych, serwisowych, licencyjnych.

Rozwiń opis