Ewa Karwowska

Adwokat
  • O prawniku
  • Specjalizacje i branże
  • Publikacje
W LSW

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, w szczególności w prawie autorskim oraz prawie reklamy.

Posiada doświadczenia w prawie autorskim, obsłudze prawnej filmów oraz reklam telewizyjnych, współpracy z jednymi z największych na rynku wytwórniami muzycznymi, producentami telewizyjnymi oraz dystrybutorami filmowymi.

W swoim portfolio zawodowym posiada także prowadzenie negocjacji umów z zakresu prawa autorskiego, obsługę prawną filmów oraz reklam telewizyjnych, prowadzenie negocjacji umów koprodukcyjnych i dystrybucyjnych w języku polskim i angielskim oraz sporządzanie oraz opiniowanie umów z zakresu prawa autorskiego, m.in. ze współtwórcami filmu, aktorskich, licencji muzycznych, umów koprodukcyjnych oraz umów dystrybucyjnych.

Zamuje się współpracą z kierownictwem produkcji, producentem wykonawczym oraz pozostałymi członkami ekipy filmowej w trakcie realizacji zdjęć do filmów, udzielaniem porad prawnych kierownikom produkcji oraz producentom wykonawczym w trakcie realizacji zdjęć do filmów, sporządzanie pism procesowych, opinii prawnych oraz rejestracją znaków towarowych na terenie Polski. Reprezentuje także klientów w sądzie w sprawach cywilnych oraz gospodarczych.

Przed LSW

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2018 roku pomyślnie ukonczyła aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Rozwiń opis