EN Specjalizacja

Własność 
intelektualna

Obszar własności intelektualnej to nasza specialitè de la maison. Od lat specjalizujemy się w ochronie własności intelektualnej.

Od lat jesteśmy ekspertkami i ekspertami zakresie ochrony własności intelektualnej.

Pracujemy dla znanych producentów filmowych i telewizyjnych, największych firm z branży reklamy i marketingu, domów mediowych, producentów treści wideo, agencji eventowych i organizatorów wielkich przedsięwzięć artystycznych, a także dla twórców i artystów.

Poza branżą kreatywną nasi Klienci to w dużej części znane marki i korporacje, dla których zarządzanie i ochrona marki i nowe technologie stanowią istotne elementy codziennej rzeczywistości biznesowej.

Dla naszych Klientów negocjujemy i przygotowujemy umowy, reprezentujemy ich w sporach sądowych, arbitrażowych i mediacjach oraz pomagamy przeprowadzać skomplikowane transakcje.

Opiniujemy przedsięwzięcia artystyczne, technologiczne, eventowe czy marketingowe, pomagając zrealizować najbardziej innowacyjne projekty.

 

Hanc ego cum a sapiente delectus,
 ipsi auctori huius.

Jan Kowalski
Prawo filmowe i media
  • Wspieramy klientów z branży mediów, w tym telewizji, radia, prasy i Internetu

  • Współpracujemy z nadawcami, wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w produkcję treści medialnych (zarówno z producentami, jak i autorami, artystami, dziennikarzami), organizacjami branżowymi oraz regulatorami

  • Przygotowujemy kontrakty i reprezentujemy klientów podczas negocjacji, tworzenia i nadawania programów, eksploatowania formatów telewizyjnych, wydawania prasy

  • Reprezentujemy producentów filmowych, producentów reklam, seriali czy reżyserów. Przy naszym wsparciu powstało ponad 100 projektów audiowizualnych (filmy, seriale, programy telewizyjne)

  • Prowadzimy wykłady i szkolenia dla branży filmowej, m.in. pod auspicjami Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

  • Dwaj wspólnicy LSW są arbitrami Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego (SARA)

IT, Nowe technologie

Test